Hakkımda

Uzman Psikolog Hülya Öznehir Çintan

 Lise yıllarından başlayan Psikolog olma isteğimle Üniversite sınavlarında tek tercih olarak yazdığım Ege Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum. Sosyal Psikoloji yüksek lisans programına devam ettim. Almanya’da  Kaygı ve Anksiyete Bozuklukları Eğitimi alarak yurda geri döndüm. Bir eğitim kurumunda Psikolog olarak başladığım iş yaşamım, çalıştığım kurumu bir kaç eğitimci arkadaşımla devralmamız üzerine 18 yıl boyunca farklı pozisyonlarda  Uzman Psikolog/ Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birim Koordinatörü / Kurum Müdürü ve Kurucu olarak devam etti.

Bu süreçte her yıl yaklaşık 1000 öğrenci ve velimize pek çok eğitim, atölye çalışması, seminer, söyleşiler yaptım. Öğrencilerimize sosyal gelişimleri için farklı turnuvalar (satranç,basketbol, şiir, edebiyat, resim vb) ,etkinlikler ve geziler düzenledim.  Kurum öğrencilerimiz ve velilerimiz için her yıl güncelleyerek hazırladığım kitap ve broşürlerimi aynı zamanda İzmir’deki pek çok eğitim kurumuyla da paylaştım. Bu yayınlardan bazıları şunlardır:

 • Etkili Çalışma ve Öğrenme
 • Sınav Kaygısı ile Başetme
 • Üniversiteye Giriş Sınavı  Hakkında Bilmeniz Gerekenler
 • Liselere Giriş Sınav Hakkında Bilmeniz Gerekenler
 • Ergenlik Dönemi ve Ergenlerle İletişim
 • Meslek Seçimi
 • Etkili Anne ve Baba Olmak 
 • Bütünsel Öğrenme Modeli ve  Beyin
 • Aile içi İletişim
 • Öfke ve Stres Yönetimi
 • Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi

İzmir ve çevre illerdeki okullarda da bu konularda Yöneticilere, Öğretmenlere, Ebeveynlere ve Öğrencilere sayamadığım kadar çok seminer ve eğitim verdim. Özel Dershaneler Birliği Derneği (ÖZ-DE-BİR) ile Türkiye çapında kurumlara Eğitimler ve seminerler verdiğim iki yıllık bir çalışma gerçekleştirdim. Ben de sürekli kendimi geliştirmek için eğitimlere katıldım. 

Sınavlara hazırlanan başarılı öğrencilerimizde yoğun gördüğüm sınav kaygısına daha etkin çözümler arayışında iken Hipnoterapi yöntemini fark ederek 2010 yılından itibaren Klinik ve Uygulamalı Hipnoz Derneği, Üsküdar Üniversitesi ve İstanbul NöroPsikiyatri ve Beyin Hastanesi’nde Hipnoz ve Hipnoterapi eğitimlerini tamamlayarak “Hipnoterapi Yöntemiyle Sınav Kaygımla Başediyorum Programını” geliştirdim. Bu Programda danışanlarıma ayrıca sınav sürecinde beslenme, oturuş, olumlu düşünce sistemi geliştirme vb. pek çok alanda bilgilendirme yaparak sınavlara son derece rahat ve sakin girmelerini sağladım.

Bilişsel Terapi, Bilişsel – Davranışçı Terapi, Davranış Terapisi, Şema Terapi, Pozitif Psikoterapi, Çözüm Odaklı Terapi, Bütüncül Psikoterapi, Hipnoterapi ve Stratejik Aile Terapisi vb. alanlarda edinmiş olduğum birikim ve yetkinlik ile 2010 yılında  “Hülya Çintan Eğitim ve Danışmanlık Merkezi” ni kurdum. Halen İzmir – Alsancak ‘ ta ki Merkezimizde Bireyler, Çocuk ve Ergenler, Gençler, Aileler ve Kurumlarla Çalışmalarımı yürütüyorum.

Danışan Yorumları

Yorum

G.B., 2019

Fikrinizi ve Yorumlarınızı Önemsiyoruz.

Bana Ulaşın